КИЇВ – ХАРКІВ І НАЗАД

Миттєвості життя

 

КИЇВ – ХАРКІВ І НАЗАД

 

Суд над Юлією Тимошенко триває, а отже присутність там її соратників – це вже справа нашої честі.

 

Поїхали на Харків утрьох: Дмитро Шлемко, Сергій Подгорний і я. Народні депутати України.

Кондиціонер у швидкісній маршрутці-спринтері працював добре, проте сидіти майже цілу ніч не є ані приємно, ані здорово. Дрімав, думав, зокрема й на тему виборів.

Як на мене, результати виборів за партійними списками можуть бути такими: ОО – 33%, ПР – 32%, УДАР – 7%, КПУ = 6%; всі інші – непрохідні (ВО Свобода, ВПЕРЕД, інші) – 22%.

Цей варіант прогнозу вважаю дуже поміркованим, виваженим і спокійним, без емоцій, симпатій і антипатій. Бо й я якось по-особливому заспокоївся, коли побачив себе у списку об’єднаної опозиції під 128-мим номером.

…На площі перед будинком суду цього разу зібралося дещо менше мітингувальників з усіх політичних сил. Але все інше було таке саме, як і минулого разу: виступи, заклики, крики, децибели з божевільних гучномовців, бійка. Як кажуть, – все, як у людей.

У суді також не було особливих новацій. Прокурор виголосив спіч, в якому не було й сліду юридичної лексики і посилань на юридичні норми, але було вдосталь абсурду.

Натомість виступи зі сторони захисту – адвоката Сергія Власенка, Олександра Плахотнюка, Андрія Кожем’якіна – були настільки юридично грамотними і аргументованими, що кілька разів викликали оплески присутніх у залі й вигуки «Браво!».

Судово-театральний спектакль продовжать 14 серпня. Його організатори обіцяють провести суд в режимі он-лайн.

Вважається, що це буде дуже сучасно і, можливо, навіть модно, але в черговий раз не матиме нічого спільного із цивілізованим судочинством.

 

Віталій КОРЖ

Група учасників мітингу в Харкові (знімок з сайту БЮТ-«Батьківщина»)