З відкритим серцем до людей

З відкритим серцем до людей

Саме під таким девізом відбуваються всі зустрічі народного депутата Віталія Терентійовича Коржа з своїми земляками. Не стала винятком і подія, що відбулася 30 червня у селі Даничі Ріпкинського району – святкування дня села.

З трьох населених пунктів, що входять до Даницької сільської ради (Даничі, Присторонь, Мутичів), плином ішли люди до сільського клубу. День видався чудовий, неначе Господь подарував таку сонячну днину. Це дало можливість проводити свято просто неба.

Людей зібралося багато: веселі дітлахи від немовляти Андрійка до старшокласників, жителі середніх років, сивочолі ветерани війни та праці. Настрій у всіх був чудовий.

Прибувши на свято, Віталій Терентійович приязно вітався з кожною когортою людей, які чекали початку дійства. Зустріч з депутатом сприймалася позитивно, адже далеко не кожен народний обранець з відкритим серцем буде спілкуватися з простими людьми. Селяни висловлювали різні думки, переймаючись подіями, які відбуваються у державі. Бідкались про те, що у рідному селі минулого року закрили школу, що на вулицях всуціль бездоріжжя, а мізерні пенсії та зарплатня (якщо вона є) не співрозмірні з цінами і тарифами. Але й дякували місцевому керівнику комунального підприємства «Даницьке» Михайлу Даничу, який з руїн піднімає своє господарство та  щорічно допомагає односельцям в обробці землі. Дякували люди підприємцю Роману Шупелю, який також не стоїть осторонь людських проблем. Обидва вони були й спонсорами та співорганізаторами свята.

Одна з учасниць у спілкуванні з Віталієм Терентійовичем висловила думку: «Ми голосуватимемо за Вас, якщо відремонтуєте нам цього клуба». На це Віталій Терентійович рішуче відповів: «Дорогі мої, голосуючи за мене людина в першу чергу голосує за себе, своїх дітей, онуків та їхнє майбутнє. А що стосується ремонту сільського клубу, то багато чого залежить і від самоорганізації членів громади»…

Розпочалися святкові урочистості. Ведучі нагадали присутнім про цікаву історію сіл даної територіальної громади. Концертні номери були підготовлені власними силами, тому кожен виступ дуже тепло сприймався односельцями, які не стримували емоцій.

Слово було надане і народному депутату. Багато щирих слів Віталій Терентійович адресував всім присутнім. Поділився власними думками про події в державі. Побажав всім міцного здоров’я, терпіння та мудрих рішень. Віталій Терентійович вручив подарунки багатьом жителям громади. Серед них і найстарша жінка Семендяй Ганна Андріївна, наймолодший Андрійко, подружжя, які в цьому році відзначають діамантове, золоте та срібні весілля, інваліди війни, воїни-афганці, ліквідатори аварії на ЧАЕС, цьогорічні ювіляри. Супер-подарунком від народного депутата був мобільний телефон девятирічному Леоніду Мозговому. Віталій Терентійович надав також фінансову допомогу для ремонту сільського клубу і вручив її сільському голові Жерновій Валентині Василівні.

Після закінчення урочистої частини подарунком від сільської ради для жителів громади був виступ духового оркестру Ріпкинського районного будинку культури. На всіх також чекав розіграш лотереї та зварена у великому казані рибна юшка.

На врученні подарунків від народного депутата за станом здоров’я був відсутній один з ветеранів війни - Якуб Микола Олексійович, тому Віталій Терентійович вирішив відвідати його вдома. Гостинною була дружина ветерана Марія Серафімівна. Вона розповідала про молоді роки, про те, що її чоловік двічі був поранений на війні, та все ж вижив. В охайному будиночку все завішане барвистими рушниками, виготовленими власними руками господині.

Радісна та неочікувана зустріч великої сільської громади відбулася на високому емоційному піднесенні. Вона залишила приємні незабутні враження у пам’яті кожного учасника. Не менш приємні враження залишив візит до села Даничі і у Віталія Терентійовича. Людська щирість надихає його на нові звершення. Але нагальні проблеми, які турбують простого українця завжди для нього були і будуть пріоритетом.

Дивіться фоторепортаж з місця події.

Ірина Вовк