ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

                                                 Генеральному прокурору України

                                                 пану Пшонці В. П.

 

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

Щодо поширення неправдивої інформації

про лідера політичної партії «Батьківщина»

Юлії Тимошенко особисто Генеральним

прокурором України та його бездіяльності

при виконанні службових обов'язків.

 

Шановний Вікторе Павловичу!

 

Звертаючись до Вас із цим Депутатським запитом та дотримуючись положень кримінально-процесуального законодавства України, я не роблю спроб втручання в хід розгляду кримінальної справи, порушеної щодо Ю. Тимошенко.

У даному зверненні до Вас я керуюсь Конституцією України і прийнятими у всьому цивілізованому світі фундаментальними положеннями «Загальної декларації прав людини», що закріплюють права і свободи громадян.

Вважаю, що Генеральний прокурор України особливо зобов’язаний дотримуватись вказаних норм і шанобливого ставлення до людської гідності.

Тому звертаю увагу на два факти Вашої особистої поведінки.

По-перше, Ви ввели українських громадян в оману, повідомивши в ефірі телеканалу «ІНТЕР» про попередню обізнаність Ю. Тимошенко щодо її затримання у вівторок 24 травня 2011 року.

Натомість фактом є, що Ю. В. Тимошенко насправді нічого не знала про подання слідчого та рішення суду від 23 травня цього року з приводу зміни запобіжного заходу (взяття під варту) щодо неї, позаяк жоден із цих документів не надавався їй для ознайомлення.

Отже, тут маємо очевидний факт порушення з боку слідства вимог статей 165-1, 165-2 КПК України. Тому обвинувачена Ю.Тимошенко не повинна відповідати за незаконну бездіяльність чи неналежне виконання обов’язків з боку осіб, що беруть участь у досудовому слідстві по кримінальній справі щодо неї.

Наразі я не ставлю питання про притягнення до відповідальності осіб, котрі вчинили діяння, що містять ознаки зазначених порушень кримінально-процесуального законодавства.

Лише вимагаю особисто від Вас утриматись від поширення недостовірної інформації незалежно від мотивів.

Це дуже важлива обставина. Бо дезінформація сприяє не тільки потуранню незаконним діям посадових осіб у кримінальному процесі (зокрема слідчого і судді), а й проявам неправомірного заподіяння шкоди репутації лідера політичної партії «БАТЬКІВЩИНА», намаганням дискредитувати Юлію Тимошенко в очах українських громадян.

Тим паче, що це вже третя за останні півроку кримінальна справа, порушена проти Ю. Тимошенко, після того, як дві попередні справи розсипалися з причин  безпідставності звинувачень, висунутих проти Ю. Тимошенко.

Попри очевидні факти, не хочеться думати, що саме заплямування, зганьблення і знеславлення (а отже й усунення зі сфери суспільно-політичної діяльності) всесвітньо відомого лідера опозиції в Україні – є одним із цільових завдань нинішнього слідства.

По-друге, Ви не відповідаєте на звернення Ю. Тимошенко, допускаючи при цьому недотримання вимог Конституції України, кримінально-процесуального законодавства, законодавства про звернення громадян, порушуючи таким ігноруванням її основні права людини і громадянина, водночас, даючи Вашим підлеглим приклад відповідного ігнорування прав людини і законів України. 

Зокрема маю на увазі заяву Ю. В. Тимошенко від 26.05.2011 р. про злочин старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України О. А. Нечвоглода, а саме в притягненні завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності.

Стаття 97 Кримінально-процесуального кодексу України надає Вам триденний термін для належного реагування на заяву про цей злочин.

26.05.2011 Юлія Тимошенко подала Генеральному прокурору України скаргу на:

– постанову про порушення кримінальної справи щодо газових контрактів 2009 року;

– постанову про притягнення Тимошенко Ю.В. в якості обвинуваченої у цій справі;

– низку незаконних дій слідчих і прокурорів у цій справі.

У цьому документі також оскаржуються дії 1-го заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна.

Проте станом на момент оголошення даного Запиту пройшло вже 9 днів, а відповіді від Вас на свої заяви Ю. Тимошенко досі не отримала, що також викликає занепокоєння щодо нинішніх порядків у Генеральній прокуратурі України.

На підставі викладеного, відповідно до статті 15 Закону України «Про статус народного депутата України», —

 

ПРОШУ:

1. Спростувати поширену Вами недостовірну інформацію щодо лідера політичної партії Юлії Володимирівни Тимошенко.

2. Виконати вимоги статті 97 КПК України та законодавства про звернення громадян, повідомивши про результати розгляду заяв Ю.Тимошенко.

3. Забезпечити дотримання законності та основних прав людини і громадянина в ході розгляду кримінальної справи щодо Ю. В.Тимошенко.

4. Поінформувати мене про результати розгляду цього запиту у встановлені чинним законодавством термін.

 

З повагою,

Народний депутат України                                                                     

В. Т. Корж

(посв. №223)