Податкові маневри Уряду проти інформатизації

Податкові маневри Уряду проти інформатизації

 

Не встигли підприємці оговтатися від впроваджених вбивчих новацій під назвою Податковий кодекс, внаслідок чого в Україні припинили свою діяльність сотні тисяч вітчизняних юридичних осіб і сотні іноземних, як піднімається нова хвиля економічних репресій, спрямованих на утискання ділової ініціативи.

Черговим кроком у цьому хибному напрямі є намагання Уряду повернути податок на додану вартість для всіх видів послуг у сфері інформатизації, який був скасований у Податковому кодексі.

Про абсурдність ПДВ, як неекономічної форми штучного податкового навантаження, яка не має жодного господарчого сенсу, а тим паче не має нічого спільного з реформуванням, відомо давно.

Верховна Рада України нещодавно прийняла у першому читанні поданий Урядом «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур» (реєстр. № 8321 від 31.03.2011 р.).

Питається: до чого тут сфера інформатизації та яке відношення вона має до мита на зерно? А це також типова практика сучасних «реформаторів»: подавати разом «коней» і «рябчиків» в одному пакеті.

У зазначеному законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується підвищити ставки: рентної плати за видобуток нафти на території України, плати за користування надрами для видобування корисних копалин; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну енергію, запровадити вивізне мито на деякі види зернових культур (зокрема щодо пшениці, суміші пшениці та жита, ячменю, кукурудзи) і… запровадити податок на додану вартість з усіх видів послуг у сфері інформатизації.

Отакий «пакет»!

Що означає запровадити податок на додану вартість для всіх видів послуг у сфері інформатизації?

На підставі професійного аналізу впровадження зазначеної пропозиції Уряду, можна із певністю стверджувати, що вона матиме такі наслідки:

1) значно погіршить умови діяльності усіх підприємств і організацій у сфері інформатизації;

2) вступає у суперечність до задекларованої Програми дій нинішнього Уряду, в якій розвиткові сфери інформатизації приділяється пріоритетна увага;

3) не узгоджується з принципом стабільності системи оподаткування, згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситись пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду;

4) не відповідає вимогам Податкового кодексу України, де зазначено, що податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися впродовж бюджетного року;

5) суперечить положенням щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України, зокрема розділу «Інформаційна політика держави у глобалізованому світі».

Таке суто предметне питання, як зміна режиму оподаткування фактично цілої сфери – сфери інформатизації, повинно було розглядатись Комітетом з питань транспорту і зв’язку, але цього не було передбачено при реєстрації законопроекту.

Докладаючи зусилля по запобіганню гальмування розвитку інформатизації України, мною внесено пропозиції до другого читання цього законопроекту. Треба разом домогтися їх врахування.

Як бачимо, у своєму прагненні заліпити фінансові дірки бюджету за будь-яку ціну, автори цього урядового законопроекту раптом, посеред року, причепили інформатизацію до «зернового» потягу, який їде зовсім у іншому напрямку.

 

Віталій КОРЖ

Народний депутат України,

Голова підкомітету з питань інформаційних технологій та інформатизації

Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку