Гарячі слова перед холодною адміністрацією

 

Гарячі слова перед холодною адміністрацією

 

Мітинг, присвячений річниці президентства В. Януковича відбувся у Чернігові.

(Фоторепортаж з місця подій)

 

Незважаючи на ущипливий мороз із пронизливим вітром, на площі перед будинком обласної державної Адміністрації зібралися активні, рішуче налаштовані мітингувальники, які поставили білий намет із знайомим червоним сердечком.

Над натовпом майорять національні синьо-жовті прапори, а також партій «Батьківщина» та «Реформи і порядок». Зміст акції протесту чітко виписано на транспарантах, що їх розгорнули учасники мітингу: «Президенту – вертольоти, а нам – нальоти податкової!», «Ні – політичним репресіям!», «Фірташу – «Нафтогаз», а нам – підвищення цін на газ!», «Чернігів проти підвищення цін, тарифів і пенсійного віку!».

Серед учасників мітингу протесту – вчителі, медики, підприємці, студентська молодь. Кожен із цих людей має що сказати про нинішню ситуацію, в якій відбувається планомірне і послідовне руйнування України.

Кожен має за що «подякувати» нинішній владі, яка у своїй діяльності допровадила до такого абсурдного «покращення життя вже сьогодні», що мало хто сподівається жити завтра.

Хором і через мегафон люди вимагають від обласних чиновників вийти на вулицю і живим словом відповісти на прості запитання: Чому ростуть ціни навіть на такі товари, які є в достатку? Поясніть на якій підставі ростуть тарифи, якщо до цього немає жодних підстав? Навіщо здійснюється такий тиск на підприємців, які фактично годують цих самих чиновників?

Українці все більше переконуються, що нинішня влада стала на шлях визискування пересічних громадян з метою збагачення олігархів.

Мене зустріли як давнього знайомого й одразу, оточивши з усіх боків, засипали запитаннями: «Як там Юля, як почувається, як тримається?», «Що відбувається у партійному керівництві?», «Як йдуть справи у фракції БЮТ-«Батьківщина»?» тощо.

 Докладно відповідаючи на їх запитання, бачив по їх очах і по реакції на мої слова, що люди не втрачають оптимізму й сповнені рішучості боротися за перемогу справедливості. Щоб мене почули, спочатку мусив кричати, але на морозі з добрячим вітром це було досить важкувато.

Тут хтось подав мені мегафон і я наважився кинути у натовп такі слова: «Дорогі мої земляки! І я, і мої колеги попереджали Вас перед виборами парламентськими, попереджали перед президентськими, попереджали перед місцевими – подумайте, за кого віддаєте свої голоси! Подумайте, кому довіряєте владарювати! Чи всі дослухалися до того попередження? Чи всі усвідомили собі про те, якими можуть бути наслідки того вибору?

Нажаль, нинішня ситуація виявилась саме такою, про яку ми попереджали і якої тоді намагались уникнути. Але саме в цьому полягає суть демократії – влади

народу: народ обирає тих, кого вважає достойним влади над народом. Отож і маємо таку ситуацію, яку нам створили наші обранці.

Упродовж майже двадцяти років українське суспільство наступає на ті самі граблі. Пора вже зробити висновки, які є очевидними…».

Прийшлося говорити довго й багато, бо люди ставили різноманітні запитання, просили порад, давали пропозиції. Наприклад, запам’яталася розмова з Катериною Петрівною, котра поставила резонне запитання: «Чому за будь-яку медичну операцію і лікування треба платити готівкою астрономічні суми, які по суті є тіньовими і не обкладаються податками?».

Це питання, на перший погляд, локальне, потрапило у центр нинішньої фінансової системи, розкриваючи її ганебну суть.

Бо тут одразу постає дилема. Якщо робити за законом і оформлювати сплату медичних послуг через касу за прейскурантом, то нинішня податкова практика лише сприятиме підвищенню цін на ці послуги. Якщо ж продовжувати сплачувати без каси й без прейскуранту, з рук у руки, тоді ми всі беремо участь у кримінальному фінансовому обігу, сприймаючи такий порядок, як норму.

Власне у цьому полягає мета і суть діяльності нинішньої влади – втягнути всіх громадян у систему більшої чи меншої участі в незаконних, злочинних операціях, зробити загальну корумпованість нормою. Тоді вже ніхто не буде обурюватися і не вимагатиме справедливості, бо Україна остаточно перетвориться на одну суцільну «зону».

Що порадувало – люди просять завезти їм книжок. Із численних розмов виявилося, що особливою популярністю тут користується книжка «Не по словах, а по справах пізнаєте їх».

Учасники акції протесту передали резолюцію мітингу до Чернігівської обласної держадміністрації з вимогами припинити беззаконня і тиск, що чиниться на чесних громадян, а особливо – на членів опозиції…

По дорозі до Києва, увімкнув радіо і почув інформацію, що керівник Кувейту, з нагоди п’ятирічного ювілею на посаді голови держави, вдвічі збільшив стипендію студентам (тепер вона становитиме $700), на 115 %  збільшив зарплату державним службовцям, сплатив кожному мешканцю Кувейту разову допомогу в розмірі $3500, терміном на рік звільнив громадян від сплати комунальних послуг.

Тут таки почув коментарі «експертів», які завжди напохваті: це він зробив, по-перше, маючи нафтодолари (Кувейт постачає левову частку світової нафти), а по-друге, щоб уникнути революції подібно до подій в Єгипті, Тунісі, Лівії тощо.

Так можуть теревенити біля мікрофона «фахівці», котрі не знаються ані на Кувейті, ані на Україні, ані на нинішніх проблемах світової спільноти.

Бо головна проблема полягає якраз у збільшенні попиту на харчі у всьому світі. Нафту їсти ніхто не буде. А от те, що лише на самій Чернігівщині майже половина землі сільськогосподарського призначення давно «гуляє» й поросла підліском – найкраще свідчення недолугості влади на всіх рівнях.

Влади «реформаторів», котрі не розуміють, що українські «продуктодолари» лежать буквально на поверхні. Влади, яка впродовж одного року вже таких «наламала дров», що страшно подумати, що вона зробить до кінця своєї каденції…

 

Віталій КОРЖ,

Народний депутат України

фракція БЮТ–«Батьківщина»