НКРЗ на шляху становлення та розвитку

7 квітня 2010 року відбулося відкрите засідання Національної комісії з регулювання зв’язку (НКРЗ), на якому його попередній голова Сергій Колобов оголосив звіт про діяльність цієї державної установи за 2009 рік.

        

Як виявилося, попри відомі кризові явища в багатьох секторах економіки, ситуація у галузі зв’язку залишається стабільною і чітко вказує на позитивні тенденції розвитку структурних, об’ємних і новаційних показників діяльності підприємств та операторів.

Загалом, не зважаючи на деякі поточні негаразди, НКРЗ вдалося виконати поставлені завдання, зокрема організувати взаємний пропуск трафіку між операторами та провайдерами, запровадити систему обліку мобільних терміналів, забезпечити внесення до бюджету 1,5 млрд. грн. та розв’язати ряд інших технічних та організаційних проблем.

Серед багатьох завдань НКРЗ на 2010 рік, з якими присутніх ознайомив голова Комісії Володимир Олійник, окреслено й такі: забезпечити конверсію радіочастотного спектру для сприяння швидкому впровадженню передових технологій радіозв'язку в Україні, впровадити ряд нових технологій мобільного зв'язку третього покоління тощо.

Мені, котрий од самого початку парламентської діяльності (2005 р.) стояв біля джерел створення і започаткування діяльності НКРЗ, було приємно почути, що одне з пріоритетних завдань вочевидь безпосередньо стосується й мене, а саме: «Закріпити на законодавчому рівні повноваження НКРЗ щодо визначення і аналізу ринків телекомунікаційних послуг та встановлення відповідних регуляторних зобов’язань».

З усього видно, що моя законодавча діяльність у парламентському Комітеті з питань транспорту і зв’язку не обіцяє зменшення творчого напруження.

Тим паче, що НКРЗ переходить до ще ширшої відкритості й прозорості, плануючи збільшення публічних заходів, проведення брифінгів, пресових конференцій, круглих столів, відкритих засідань Комісії та робочих груп, а також  блогів на офіційному сайті НКРЗ.

 

Віталій Корж,

Народний депутат України

(фракція БЮТ)