Здоров’я створи сам!

Здоров’я створи сам!

Таку назву має книга мого депутатського помічника Євгена Ґолибарда, що днями вийшла друком у видавництві «Фенікс».

Ця особлива книга продовжує і розвиває тему морального і фізичного самоудосконалення людини через працю над собою.

Морально-виховні аспекти цієї теми вже було досить докладно розглянуто у виданих за моєї безпосередньої участі творах відомого польського філософа-просвітителя о. Едварда Станєка у перекладі Євгена Ґолибарда «Справа твоєї совісті» (із підзаголовком Книга про Десять Заповідей і моральне здоров’я), «Наші вади і наші чесноти» (Книга про культуру моралі), «Людина – шедевр Божої творчості» (Книга про інтелектуальні та духовні джерела нашого здоров’я). Твори були дуже прихильно сприйняті читачами, особливо у середовищі педагогів.

Щоразу, виїжджаючи на мій виборчий округ, я везу з собою пачки цих книжок і дарую бібліотекам та просто зацікавленим читачам, але все одно не можу задовольнити попит всіх бажаючих. Мені приємно було довідатись, що в деяких школах вчителі обирають теми учнівських робіт на підставі творів о. Е. Станєка.

Секрет успіху цих видань дуже простий: вони несуть правду, вчать розуміти й любити правду, жити по правді. Ці книги прищеплюють людям відразу до неправди, облуди, лицемірства, лукавства, допомагають кожному стати на шлях морального розвитку, піднесення власної свідомості й вдосконалення кращих рис характеру. У підзаголовку книги «Здоров’я створи сам!» уточнюється чітке методико-дидактичне спрямування цього видання – Посібник для продовження активного життя. Це насправді практичний посібник для всіх, незалежно од віку, хто з різних причин втратив здоров’я і бажає його відновити.

Свою максиму, що значною мірою визначає конкретний зміст книги, автор виніс на першу сторінку обкладинки: «Навіть людина похилого віку не обов’язково має бути похиленою і невдоволеною життям, болісно несучи хрест старості. Всупереч відомому прислів’ю, старість може і повинна бути періодом радості». І це не просто красива декларація, а чітка установка, яку Є. Ґолибард чітко підкріплює цілком технологічним комплексом вправ, процедур, рецептів і психофізіологічних медитацій, спрямованих на оздоровлення тіла і духу людини.

В основі лікувально-оздоровчої методики, яку сам автор (понад п’ять років тому відмовившись від настійливо рекомендованої лікарями операції на серці) використовує щодня, лежить Система здоров’я Кацудзо Ніші. Ця відома у світі Система була вперше опублікована її творцем 1927 року, а ще через тридцять років побачила світ у США, куди вже на той час відомого К. Ніші запросили для широкого впровадження його животворних ідей. Відома популяризаторка Системи К. Ніші, авторка кількох книг на цю тему Майя Ґоґулан створила в Росії близько двохсот лікувально-оздоровчих центрів, в яких поширюється Система видатного японця. «Здоров’я створи сам!» – це перше українське видання на зазначену тему, яке пропонує Систему К. Ніші через особистий досвід автора, зокрема враховуючи особливості способу життя і ментальності наших співгромадян.

Система практичного самооздоровлення, яку впродовж понад п’яти років опрацював, використовує і пропонує іншим Є. Ґолибард, дає можливість (навіть багатьом людям із серйозними патологічними змінами) активно жити і працювати без вживання хіміко-фармацевтичних препаратів, а лише використовуючи лікувальні та енергетично-відновлювальні властивості, закладені в нашому тілі його Творцем – Головним Конструктором виду homo sapiens. Книга достатньо проілюстрована, а її розрахована на широкого читача лексика цілком вписується в жанр науково-популярного видання. Перша презентація книги, яка нещодавно відбулася в київській бібліотеці ім. Новикова-Прибоя, засвідчила активний читацький інтерес до цього практичного Посібника для продовження активного життя. Із відгуків тих, хто вже прочитав цей твір, цікаво було дізнатися, що майже всі вони одразу після першого прочитання книги взялися читати її вдруге. Але ця книга не для лінивих. Як зазначає Є. Ґолибард в анотації, вона «корисна для кожного, хто не лише каже: «Я хочу бути здоровим і вести повноцінне життя», а й візьметься за щоденну оздоровчу працю, яка оце невизначене й теоретично-ліниве «хочу» перетворить на практичне – «Я можу оздоровити себе сам, оздоровлюсь і буду здоровим!».

Отже всім, хто прагне оздоровитися – і «похилим», і молодим – лише залишається створити власне здоров’я. Творити самим!

Чого вам всім щиро бажаю.

Віталій Корж

народний депутат України

(фракція БЮТ)