Виступ народного депутата В. Т. Коржа

Виступ  народного депутата В. Т. Коржа у Верховній Раді України 19 лютого 2010 року

 

Шановний Головуючий, шановні виборці, колеги!

Вже другий тиждень поспіль ми спостерігаємо у найвищій законодавчій інституції нашої держави – у Верховній Раді України – цікавий феномен.

Цей феномен полягає в тому, що певні законодавці, котрі повинні давати приклад дотримання Конституції України, дають очевидний приклад порушення Конституції, порушення права, на сторожі якого повинні стояти.

Публічні звернення регіоналів до Уряду і прем’єра з вимогою «звільнити місце» особливо активно почали звучати вже тоді, коли ще й не пахло оголошенням офіційних результатів виборів президента, бо ЦВК належно розглядала важливі виборчі документи, зокрема й фактографію численних випадків фальсифікації, що вплинули на результати виборів.

Але, незважаючи на очевидність ситуації, ми не раз чули численні істеричні заклики регіоналів, які всупереч Конституції вимагають від діючого Уряду «звільнити місце».

Практично у кожному виступі депутатів з Партії регіонів ми чуємо цей протиправний рефрен про звільнення місця для… як вони кажуть, – «проффесіоналів».

Для тих, хто забув, нагадаю, що коли в грудні 2007 року уряд так званих «проффесіоналів» на чолі із Віктором Януковичем таки «звільняв місце» для нинішнього уряду на чолі з Юлією Тимошенко, то ці «проффесіонали» залишили після себе:

– інфляцію, розкручену до 20%;

– майже порожні газосховища;

– газовий борг перед Росією на суму 1,5 мільярда доларів;

– залишили сліди тишком-нишком проданого чотирьом студенткам за копійки українського нафтогазового родовища «Прикерченське» (площею 16 тис. кв. км) на нашому українському шельфі;

– залишили у спадок сумнозвісне спекулятивне «РосУкрЕнерго» з фірташевською приватною конторою в Швейцарії, де осідали українські гроші з газових розрахунків з Росією.

Я вже не кажу про відому прихватизаційну аферу щодо заповідного урочища «Міжгір’я», про сумнозвісний договір на поставку літаків для Лівії, уряд якої повірив  «проффесіоналам», перевів в Україну гроші, але Лівія й літаків не отримала і гроші зникли.

Тому варто нагадати: діючий Уряд під керівництвом Юлії Тимошенко не звільнить місце на істеричні заклики регіоналів.

А для виборців повідомляю, що якщо діючому Урядові під керівництвом Юлії Тимошенко колись доведеться (згідно із статтею 115 Конституції України), скласти повноваження (після того, як буде сформована і якщо буде сформована нова коаліція), то цей Уряд не залишить після себе жодних афер, жодних несплачених боргів і не залишить після себе розкручену інфляцію.

Дякую, хто уважно слухав!