Title

Неординарна подія

 

Інтернет у сільській школі відкрив заступник міністра

 

Не лише визначною подією, а й справжнім святом стало входження школи  с. Дроздівка Куликівського району Чернігівщини до Всесвітньої мережі.

 

Мріяти полюбляють всі. Мрійливість – це чи не головна національна риса Українців. Риса національного характеру, яка багато в чому визначає ментальність народу, тобто його спосіб мислення. «От якби Бог на нас зглянувся та й зробив для нас добре життя в Україні!» – така думка часом витає у багатьох головах наших співвітчизників.

Але щоб зробити, треба його робити. І не обов’язково одразу все, а хоча б одне, щось маленьке й нехай навіть непоказне, але конкретне й корисне. І для цього зовсім не обов’язково розписувати великі державні програми, розробляти грандіозні проекти століття та піднімати рекламний бум з цього приводу.

Добрі справи завжди роблять добрі люди, котрі мають добре серце і не потребують реклами. Роблять люди, котрі не лише мріють, а й практично готові пожертвувати свій час, кошти, енергію для добра інших.

Саме ці непересічні особи – Заступник Міністра транспорту та зв’язку, голова Державної адміністрації зв’язку Микола Гончар, директор Чернігівської філії ВАТ «Укртелеком» Олексій Сидоренко, директор Чернігівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олександр Тимощук, директор Чернігівської філії концерну РРТ Валерій Телятників, депутат Чернігівської обласної ради, помічник-консультант народного депутата України Віктор Лазар та сам народний депутат, тобто я – не зважаючи на складні погодні умови, приїхали на урочистості у с. Дроздівка.

Приїхали на урочистості з приводу здійснення мрії, яку своїми власними руками перетворили у дійсність: входження звичайної сільської школи у Всесвітню інформаційну мережу (Інтернет).

Як годиться, на початку урочистостей почесні гості віддали належне Богові у каплиці братів Прокоповичів, де запалили свічки й вислухали мудрих слів отця-настоятеля Іоана. Потім урочистою ходою увійшли до школи, де я і  заступник міністра Микола Гончар, перерізавши символічну стрічку, запросили присутніх до комп’ютерного класу.

Після молитви, яку отець Іоан прочитав з особливим натхненням на славу Божу з приводу такої визначної події, як входження сільської школи у світовий інформаційний простір, п’ятеро кращих учнів, котрі в змаганні вибороли це право, на очах  у численних присутніх, отримавши від вчителя інформатики різноманітні завдання, самостійно увійшли через пошукову систему Google до різних порталів і на своїх моніторах продемонстрували доконаний факт: Ми в мережі!

В урочисто прикрашеній залі школи відбувся чудовий концерт, в якому учні разом зі своїми вихователями й гостями свята продемонстрували рідкісну спорідненість душ та радість в прекрасних піснях і зворушливих промовах.

Причому, почесні гості подарували селу не лише Інтернет, а й організували ремонт приміщення поштового відділення, під час відвідання якого заступник міністра особисто подякував самовідданим жінкам-поштарям і вручив їм чотири персональних велосипеди.

Чим визначніша подія, тим більше труду, узгоджень, залучень зацікавлених осіб. Тому багато клопотів та інших організаційних зусиль мені та моїм шановним колегам довелося докласти, щоб мрія, яка багатьом здавалася фантастичною, насправді здійснилася.

Адже благодійництво – це не функція грошей, а творча, добросовісна й патріотична робота полум’яних сердець.

 

Віталій КОРЖ,

народний депутат України

(фракція БЮТ)