Резонанс

Відповідь «гражданіну южной області»

У багатій пошті, що надходить на мою депутатську адресу, трапляються, як нині визначаю з мого досвіду, такі собі звернення для звернень.
Звичайно, я намагаюся зрозуміти кожного автора й належно відреагувати на звернення. А поготів, якщо до мене звертається керівник потужного суспільно-політичного об’єднання «Справєдлівая Одєсса», до якого, як повідомляє його лідер Дмитро Співак, входять аж 15 організацій.
У цьому листі під претензійною назвою «Маніфєст-обращєніє», звертаючись «От ліца одєсской громади», пан Співак висуває 13 пунктів вимог, що їх до 1 червня цього року вимагає («настоятєльно трєбуєм») внести до законодавства, в тому числі 9 з яких стосуються виборів.
Отже, як свідчить цей лист, передвиборна кампанія в Україні вже почалася. Почалася з активізації діяльності лідерів деяких суспільно-політичних об’єднань.
Попри очевидну політичну наївність авторів цього «Маніфесту», панове-товариші приступають до справи хвацько, і рішучості (у словах) їм не бракує.
Отож і адекватною була відповідь, яку я надіслав на ім’я голови цієї політичної «фірми».
Яке ж було моє здивування, коли пошта повернула мій лист зі стандартною службовою наклейкою «Возврат. За істєчєнієм срока хранєнія». Тут таки ще дві позначки: «Ост. изв. 5.05.2009» та «Ост. Язв. 6.05.2009».
Тобто адресат двічі попереджався поштою («Оставлєно ізвєщєніє») про те, що на пошті на нього чекає лист з Верховної Ради України, але по лист ані він, ані будь-хто інший з його потужної організації не прийшов. Що ставить під сумнів як наявність пана Співака, так і його суспільно-політичного об’єднання…
Позаяк подібні звернення з аналогічним негативним ефектом зворотнього зв’язку останнім часом почастішали (причому, форма і зміст цих звернень часом дивовижно подібні), відповідаю пану Дмитру Співаку та іншим зацікавленим «співакам» через ЗМІ.
Сподіваюсь, що «гражданє южних і восточних областєй», від імені яких до мене звернувся пан Співак, внесуть необхідні корективи у свою суспільно-політичну діяльність, надавши їй так потрібної нам всім патріотичної спрямованості.

Лідеру суспільно-політичного
об’єднання «Справєдлівая Одєсса»
громадянину Дмитру Співаку
вул. Велика Арнаутська, 4  к. 17
65000, Одеса

Шановний пане Дмитре!

Дякую Вам за звернення до мене, яке я сприймаю як знак високої довіри з Вашого боку до Верховної Ради України, до нашої фракції БЮТ і до моєї скромної особи.
Цікаво було дізнатися з Вашого листа про існування в Україні ще одного об’єднання, до якого входить аж 15 організацій, що вже маніфестують не лише свою зневагу до державної (тобто зобов’язуючої всіх громадян держави) української мови, а й вимагають 13 пунктів кардинальних (в тому числі конституційних) змін вітчизняного законодавства.
Щоправда, не дуже цікаво було усвідомити, що деякі громадяни із історично відомого на всю планету і унікального своїм розумом, гумором, дотепністю і всесвітньо відомими людьми міста, так примітивно використовують свої творчі можливості у царині важливої державотворчої роботи.
Бо якщо Ваша діяльність спирається, як Ви повідомляєте в листі, – «на широкую поддержку граждан южных и восточных областей Украины», то мушу Вам нагадати, ще в Україні немає граждан… областей(і не лише в Україні, бо це є засаднича конституційна норма кожної унітарної держави), а є лише громадяни держави. Натомість є мешканці областей.
У моїй депутатській роботі я постійно спираюся на співпрацю не лише з моїми помічниками-консультантами, а й з сотнями дописувачів із різних куточків України. Хотів би й Ваш допис використати із конструктивною метою.
Але поясніть мені: ЯК, ЯКИМ ЧИНОМ слід мені (мені особисто і моїм колегам) виконати, наприклад, хоча б оцю одну з Ваших вимог (цитую в моєму перекладі): «Необхідно у найкоротший термін ліквідувати дебаланс влади…».
Чи Ви уявляєте собі  ЯК це можна зробити «до 1 червня цього року»?!
Пора вже зрозуміти всім громадянам-виборцям, а особливо тим, хто береться створювати громадські організації (а поготів – їх об’єднання), що оцей дебаланс влади з’явився не сам по собі.
Він утворився цілком послідовно і логічно внаслідок результатів вільного вибору цих самих громадян.
Подобається це комусь чи ні, але нині в усіх структурах влади знаходяться представники саме тих суспільно-політичних сил, яким громадяни у цілком демократичний спосіб надали перевагу на виборах.
І ці представники всією своєю діяльністю і поведінкою абсолютно адекватно відображають різні (дуже різні!) інтереси своїх виборців. Бо різні обранці – це ті, кого обрали різні за своїми переконаннями виборці.
Тому нинішня структура парламенту – це відображення структури суспільства і його свідомості на момент виборів. У парламенті немає жодного депутата, який би потрапив сюди всупереч волі виборців; виборців, які відповідно проголосували.
Проголосували і дали своїм обранцям конституційне право працювати у Верховній Раді, місцевих Радах, на посаді Президента впродовж всього терміну їх каденції, визначеного Конституцією.
У вищому законодавчому органі держави (як і в інших державних органах), серед інших, знаходяться в тому числі представники тих областей України, на підтримку мешканців яких спирається Ваше об’єднання. Отож і запропонуйте їм – державним службовцям у цих органах – конкретні, редакційні (а не декларативні) формулювання того, що ви хочете.
Бо лукавий, як відомо, ховається у дрібницях…
Істина – вона конкретна, мудра і дуже делікатна річ. Вона потребує розуміння. А тому вона не сприймає визначень на рівні дитячого максималізму, на кшталт подібних емоційних вигуків (цитую з Вашого листа): «ліквідіровать», «отмєніть», «замєніть», «установіть» тощо.
У нашій державі вже вистачає голосних вигуків і категоричних вимог, як і тих, хто звик вимагати від когось, а не від себе.
Чого нам насправді не вистачає, так це любові до своєї Вітчизни – України.

З побажаннями здоров’я
і успіхів на благо України                                                          

Корж В. Т.
народний депутат України
(фракція БЮТ)

Повернення до списку...