До і від депутата

Отакої!

На городі – бузина, а в Києві – дядько…

Згадується відомий анекдот совдепівських часів із серії про «вірменське радіо», коли у цього радіо запитують: «Чи це правда, що Аветисян виграв «Жигулі» у лотерею?» На що «вірменське радіо» відповідає: «Правда. От тільки не Аветисян, а Айвазян. І не «Жигулі», а 100 рублів. І не в лотерею, а в преферанс. І не виграв, а програв…»

Анекдот відображає реалії тих невідомих для сучасної молоді подій, коли потужно працювала цензура і КГБ, а квитки державної грошово-речової лотереї видавали «в нагрузку» на підприємствах і в організаціях під час виплати зарплатні. Видавали «добровільно-примусово» за рахунок невиплати відповідної частки цієї самої зарплатні.

Такий собі додатковий податок. А хто ( і чи?) вигравав, – переважно залишалося невідомим.

До того веду, що днями на сайті досить поміркованої online :-) ua з’явилася публікація під заголовком «Комиссия Рады признала право RosUkrEnergo на спорный газ».

У матеріалі, вочевидь надто поспішно передрукованому з російського lenta.ru на принципі «за що купив, за те продав», зокрема стверджується таке: Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України на чолі з головою комісії Інною Богословською, дійшла висновку, що підписана угода між російським «Газпромом» і українським «Нафтогазом» про переведення боргу RosUkrEnergo не створює юридичних підстав, щоб вважати «Нафтогаз» новим власником.

А з цього твердження випливає, що всебічно обмусолена у ЗМІ тема прав на 11 млрд. кубометрів газу, що досі знаходяться в українських газосховищах, продовжує залишатися відкритою, причому, всупереч офіційній заяві Уряду.

Крім того, як стверджується в публікації, Комісія поклала відповідальність за розв’язання газової війни у січні 2009 року на Уряд, вочевидь маючи на увазі особисто прем’єр-міністра Ю. Тимошенко і, в такий спосіб, звинувачуючи її у цілеспрямованому провокуванні конфлікту, внаслідок чого Росія припинила подачу газу…

Нині немає цензури і КГБ, всі говорять, пишуть і публікують все, що заманеться, а відповідно зійшло з арени «вірменське радіо».

Тому, як член цієї самої Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, можу зазначити, що інформація у публікації online :-) ua, розповсюджена з посиланням на lenta.ru, є такою самою «правдою», як у вище наведеному анекдоті про «вірменське радіо».

Адже пані Богословська так «майстерно» очолювала зазначену Комісію, що замість «розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках» (так названо Комісію у момент її створення рішенням Верховної Ради), од перших засідань розпочала атаку на Уряд на чолі з Ю. Тимошенко, намагаючись нав’язати іншим членам Комісії свій, упереджений варіант висновків.

В результаті Комісія де-факто розкололася на дві. Але це не збентежило пані Інну, яка залишилася у меншості з двома «побратимами», тобто співкомісарами. Отак втрьох, від імені Комісії, панове депутати І. Богословська, П. Бурлаков і В. Кисельов подали і зареєстрували свій проект Постанови Верховної Ради з власними негативними висновками, що цілком узгоджуються із давно відомими особистими антипатіями пані Богословської.

Тоді як сім інших членів цієї комісії – народні депутати О. Гудима, В. Корж, Ю. Литвин, І. Палиця, С. Пашинський, Т. Стецьків і С. Царьков внесли свій проект Постанови, в якій читаємо:

«Провівши у встановленому порядку розслідування ситуації щодо стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках, Тимчасова слідча комісія дійшла наступних загальних висновків:

1. Переговорний процес щодо укладання контрактів з поставок російського газу в Україну та транзиту газу територією України на 2009 р. та наступні роки проведено українською делегацією на необхідному професійному рівні у складних політичних умовах.

2. Укладені за контракти базуються на нормах міжнародного та національного права та в цілому відповідають досягнутим попередньо міжурядовим домовленостям щодо переходу на ринкові принципи ціноутворення. Хоча окремі положення укладених контрактів не є оптимальними і відхиляються від орієнтирів, визначених на початку проведення переговорного процесу, однак за обставин, що склалися, досягнення такого компромісу було єдиним можливим виходом із кризової ситуації.

3. Україна виконала в повному обсязі всі взяті раніше зобов’язання щодо забезпечення транзиту російського природного газу територією України.

4. Завдяки професійним діям спеціалістів ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» була організована автономна робота ГТС без наслідків, що могли нести загрозу енергетичній, економічній, соціальній та техногенній безпеці України.

5. ГТС України працювала та сьогодні працює стабільно. Технічний стан української ГТС визнається експертами як задовільний.

6. Підвищення ефективності функціонування НАК «Нафтогаз України» потребує вжиття низки системних заходів, зокрема, в частині удосконалення податкової, тарифної та бюджетної політики щодо функціонування газового ринку України».

Як кажуть у таких випадках, – коментарі зайві. Але хочу звернути увагу на один цікавий аспект цієї справи, яка від самого її початку й донині, перебуваючи в руках деяких агресивних осіб, залишається більше схожою на провокацію.

Слово комісія має лексичні й змістовні корені од латинського commissio (збираня, доручення) і є похідним від committere (єднати).

Проте, як бачимо в данному випадку, деструктивна діяльність надто екзальтованої і самовпевненої у своїх переконаннях особи не відзначилась ані збиранням і врахуванням всіх точок зору колег, ані колективним виконанням доручення.

Натомість знайшла підтримку російської lenta.ru, котра поспішила оголосити на весь світ версію, яка відповідає правді з точністю до навпаки, а отже у черговий раз завдає шкоди Україні та українсько-російським непростим стосункам.

Віталій КОРЖ,
народний депутат України, (фракція БЮТ)

Повернення до списку...