ЗАСІДАННЯ ТРИНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

23 вересня 2005 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, сідайте, будь ласка. Від  комітету з питань будівництва,  транспорту, житлово-комунального господарства, зв’язку Віталій Корж, будь ласка, 3 хвилини.

 

13:07:46

КОРЖ В.Т.

Шановний  Адаме Івановичу, шановні народні депутати України.

Ситуацію щодо стану підготовки підприємств житлово-комунального господарства до  роботи в осіннє-зимовий період 2005-2006 років було розглянуто на засіданні Комітету з питань будівництва,  транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку на початку вересня цього року.

За інформацією з місць, в країні на сьогодні комплексно підготовлено до зими 87% житлових будинків. Наче і не погана цифра, але 13% не підготовленого житла – це десятки тисяч житлових будинків і сотні тисяч наших громадян.

Що їм робити? Адже до початку опалювального сезону залишилося лише 3 тижні. Схожа ситуація з підготовкою до зими котелень, теплових, водопровідних та каналізаційних мереж. Десь біля 80% від запланованого становлять фактичні обсяги виконання робіт з капітального ремонту вулиць та доріг. Гірша ситуація із заготівлею вугілля та рідкого  палива. Значною мірою таку ситуацію спричиняє рівень заборгованості за послуги. Так, загальна заборгованість сільгосппрозрахункових підприємств житлово-комунальному господарству на перше серпня поточного року склала 2,2 млрд. гривень. Занепокоєння викликає рівень розрахунків за спожитий підприємствами теплопостачання природний газ.

Загальна заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики за газ станом на перше липня 2005 року склала 2,5 млрд. гривень. Вважаємо, що складний фінансово-економічний стан у галузі обумовлений послабленням державної керованості галузі. Я маю на увазі те, що досі н створено міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства і, безумовно, недофінансуванням за рахунок Державного бюджету.

Виконання завдань та заходів загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки під загрозою. Враховуючи, що залишилось всього три тижні для виправлення ситуації з підготовкою підприємств житлово-комунального господарства до зими, необхідно: перше – забезпечити першочергове і в повному обсязі фінансування передбачених бюджетом субвенцій регіонам та виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві. І друге – провести аналіз діючих тарифів на енергоресурси та прогнозу їх рівня в осінньо-зимовий період 2005-2006 років.