ВІТАЛІЙ КОРЖ: «ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТВОРЕННЯ КОМІТЕТОМ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БУДІВНИЦТВА, ТРАНСПОРТУ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА І ЗВ'ЯЗКУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ВПРОВАДЖЕННЮ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА, ЗОКРЕМА, ТЕХНОЛОГІЇ WIMAX, - НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ». 

 

Київ, 20 лютого 2005 року. Нещодавно деякими ЗМІ була поширена інформація про створення Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку робочої групи по впровадженню новітніх інформаційних технологій та, зокрема, технології WiMAX.


За  офіційною інформацією від Комітету ВРУ з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку, - як повідомив нам член цього комітету народний депутат України Віталій Корж, - така робоча група не утворювалась. «Комітет не проводив засідання з цього питання та, відповідно, не приймав жодних рішень щодо створення такої робочої групи», - пояснив Віталій Корж. Ніяких рішень і звернень з вимогою дати оцінку діям Національної комісії з питань регулювання зв'язку України (НКРЗ) відносно  перегляду рішення про видачу ліцензії компанії "Українські новітні технології" (УНТ) Комітетом не розглядалось.


Повноваження Національної комісії з питань регулювання звязку України (НКРЗ) визначені законами України. Питання порушення законодавства збоку НКРЗ мають розглядатись виключно у відповідності до законів України та відповідними інстанціями. Будь-якої офіційної інформації щодо порушення законодавства Національною комісією до Комітету ВРУ з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку не надходило, - підтвердив Віталій Корж.


Крім того, мені добре відомо, - повідомив Віталій Корж, - що до складу робочої групи, про яку повідомлялось у ЗМІ за інформацією члена комітету народного депутата України Ігоря Резніка, не були запрошені ані представники Громадської Ради з питань інформатизації при Верховній Раді України, а ні представники жодної з професійних асоціацій, таких як Асоціація операторів зв’язку «Телас», Асоціація «Wireless Україна», асоціацій ІнАУ, АУРІУ та інших, які неодноразово виявляли свою зацікавленість щодо розгляду питання користування діапазоном радіочастот для розвитку технології WiMAX в Україні.