Виступ на пленарному засіданні Верховної Ради України 26 вересня 2008р.

Виступ на пленарному засіданні Верховної Ради України 26 вересня 2008р.

Шановний пане Головуючий, шановні колеги!

Проблема перебування Чорноморського флоту Росії на території нашої держави існує не від сьогодні.

Це одна із найболючіших точок нашої відносної суверенності, яка нагадує про себе ось вже понад сімнадцять років існування незалежної України.

Особливо, впродовж кількох останніх місяців, з відомих причин і в контексті військових дій на Кавказі, предмет цього болю – а саме Чорноморський флот Росії – не перестає бути у центрі загостреної уваги не лише масмедій, а й органів державної влади всіх рівнів, включно із главою держави.

Але, перебуваючи в центрі уваги суспільства, проблема дислокації ЧФ Росії в Україні не стала прозорішою, не стала зрозумілішою для громадян, не поєднала Український Народ у спільній турботі про завтрашній день нашої Батьківщини.

Навіть навпаки – ця тема перетворилася у ще один предмет розбрату і руйнування спокою в суспільстві. Нині ця тема додає численним коментаторам достатньо підстав для побудови найдраматичніших прогнозів розвитку подій до 2017 і після 2017 року, коли закінчується термін міждержавної українсько-російської Угоди про перебування ЧФ Росії на теренах України.

Причому, як можемо пересвідчитись, переважна більшість так званих «експертів», котрі коментують і всіляко інтерпретують положення цієї Угоди, насправді її ніколи не бачили, що не заважає їм вести гарячі дискусії перед мікрофонами і телекамерами.

Натомість я переконаний, що Угода про перебування ЧФ Росії в Україні стосується не лише так званих експертів, і не тільки високих посадових осіб держави, а передусім, – кожного громадянина України.

Я переконаний, що кожен громадянин України повинен знати не тільки про те, що саме від його імені підписали високі державні особи, а й яку відповідальність покладає цей підписаний документ особисто на кожного громадянина.

Тому, з метою створення умов для однозначного розуміння вказаної проблеми, для згуртування суспільства на правді ПРОПОНУЮ:

ДОРУЧИТИ редакції нашої парламентської газети «Голос України» опублікувати в одному з найближчих номерів діючу Угоду про перебування ЧФ Росії на території України. Прошу мій виступ вважати депутатським зверненням до Голови Верховної Ради України.

Дякую за увагу.