Віталій Корж : галузь зв’язку - крок у Європу.

 

Верховна Рада прийняла ЗАКОН УКРАЇНИ «Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо сфери телекомунікацій та  користування радіочастотним ресурсом  України)».

         У своєму виступі автор Закону, народний депутат України, член фракції БЮТ Віталій Корж підкреслив, що Закон дає чітке визначення термінів «провайдер телекомунікацій», «технічні засоби телекомунікацій» » та логічно додається до цього частина «...а також кінцеве обладнання». Невже  абонентський телефонний пристрій, приєднаний до мережі електрозв’язку не є «технічним засобом телекомунікацій»,- зауважив він. Віталій Корж стверджує, що кінцеве обладнання хоча і не входить до складу телекомунікаційних мереж, але має бути віднесене до «технічних засобів телекомунікацій».

         Крім цього, зазначив Віталій Корж, - цим Законом до видів діяльності у сфері телекомунікацій віднесено «...надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та  телемереж», а також «...надання послуг з розповсюдження телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих технічних  засобів телекомунікацій» в тому числі «...надання в користування каналів електрозв'язку».

         Водночас  Віталій Корж вважає, що з прийняттям цього Закону, засоби телекомунікацій (технічні засоби, використання яких здійснюється безпосередньо в телекомунікаційній мережі) будуть сертифіковані. Цим займатиметься Національна комісія з питань регулювання зв’язку. Вона узгоджуватиме перелік організацій сертифікації.  Будь-яке  обладнання, що використовується в телекомунікаційних мережах, наголосив Віталій Корж, -  повинне відповідати вимогам стандартів і технічним регламентам у сфері телекомунікацій тому, що інакше гарантувати якість надання телекомунікаційних послуг споживачам та безвідказність роботи телефонних мереж  буде не можливо.

За словами Віталія Коржа, Закон також уточнює порядок подовження сроку дії ліцензії на ті види телекомунікаційних послуг, які ліцензуються, визначає порядок видачі дублікатів ліцензій та інше.

 

Прес-служба

Народного депутата України

Коржа В.Т.