ПОШИЛИ В ДУРНІ, А ТЕПЕР ГРАБУЮТЬ

Вітаю і поздоровляю вас, пані і панове донецькі виборці!

От вже не знаю, чи дочекається уряд вашого обранця Віктора Януковича (тобто нинішній уряд капіталобільшовиків) таких схвальних епітетів з уст президента, якими він,  24 серпня 2005 року нагородив уряд Юлії Тимошенко: "Найкращий уряд за весь п'ятнадцятирічний період незалежності".

Бо діставши у спадок від уряду В. Януковича на початку 2005 року реальну чорну дірку в бюджеті на суму 18 млрд. грн з брехливими показниками фантастично високого росту ВВП, уряд Ю.Тимошенко мусив десь знайти (і знайшов!) гроші щоб цю дірку залатати.

Прем'єр Ю. Тимошенко тоді знайшла гроші. Вона вперше зробила те, що  до неї не наважувалися зробити всі попередні прем'єри: ліквідувала тіньові схеми фінансового обігу і так звані "вільні економічні зони", припинила контрабанду і корупційне розкрадання державних коштів, значно збільшила соціальні виплати і насправді почала піднімати економіку держави до рівня задекларованих темпів розвитку.  Так що тодішня оцінка діяльності уряду       Ю. Тимошенко з уст президента на Майдані була цілком слушною і адекватною.

Нинішній уряд навряд чи потребує схвалення з боку президента. Ба, більше -- з усього видно (а з брюсельського турне прем'єра і його тамтешніх виступів чутно), що януковичі -- як би це по народному делікатніше висловитися -- "давно бачили його, тобто президента, у білих капцях".
Так само вони бачили й Українців, підступно задурених командою президента впродовж трьохмісячної гри у створення "коаліції". Гри, яка дуже вже нагадувала партнерство двох шулерів за одним столом і мала на меті пошити в дурні цілий народ найбільшої країни Європи. І таки вдалося! Черговим підтвердженням цього є проект Державного бюджету України на 2007 рік, розроблений нинішнім урядом капіталобільшовиків на чолі з В. Януковичем. Ви ще пам'ятаєте, як Янукович-прем'єр підвищив соціальні показники і підняв виплати перед президентськими виборами-2004? Отож і пам'ятайте, і нехай та пам'ять вас гріє. Особливо у донецькому регіоні, де народ мерзне взимку, маючи під собою запаси палива на сотні років.
Тіштеся спогадами про обіцянки, бо Державний бюджет-2007 передбачає згортання соціальних показників і виплат. А тут ще новий-старий міністр Сергій Тулуб заявляє, що державна вугільна галузь не потрібна Україні; мовляв, шахти треба приватизувати. Цю антидержавну ідею підтримує новий-старий прем'єр В. Янукович, вважаючи, що вугільні копальні слід передати у "конкретні" руки власників металургійних холдингів, тобто ахметовим і Ко.

Цей бюджет збагачення багатих і збіднення бідних цілком конкретно закладає на 2007 рік зменшення приросту доходної частини у 2,5 раза. А отже, розраховує на відповідне збільшення обсягу тіньових фінансів.

А щоб підприємці слухняніше переходили у тіньову сферу економіки і поверталися до часів розвинутого кучмізму (коли доброю традицією було приносити в президентську адміністрацію мільйони доларів готівкою),  у шістнадцяти (!) статтях Держбюджету-2007 передбачено радикальне  збільшення податкового тиску на підприємців.

 Щоправда, не на всіх. Бо для бізнес-сруктур регіоналів передбачено створити режим сприяння у вигляді державних гарантій на отримання кредитів. Та що там казати, коли он для підприємств пана Ахметова взагалі окремий канал газопостачання з Росії вже проголошено, то які вже тут податки!? Натомість цілком конкретно оподатковується конкретне життя пенсіонерів: загальний розмір пенсій в 2007 році залишається на рівні виплат часів прем'єрства Ю. Тимошенко в 2005 році, тоді як очікувана інфляція до 20% поверне мільйони нещасних, багаторазово задурених людей похилого віку на межу виживання. До цього додається безпрецедентна дискредитація працюючих пенсіонерів, яким, за задумом януковичів-азарових, віднині платитимуть пенсії не за кількістю і якістю праці, виконаної ними впродовж усього трудового життя, а за квотою соцкомункапіталістів -- не більше 2 мінімальних пенсій. Водночас у проекті бюджету передбачається зменшення приросту зарплати в 2,6 раза порівняно з фактично досягнутим у 2005 році (тобто лише 7,9% замість 20,5%). Таким чином, нинішній уряд капіталобільшовиків, повертаючи нас до сумнопам'ятних часів "воєнного комунізму", переносить тягар наслідків своєї злочинної політики на простий працюючий народ. А на домір злого, після різкого збільшення комунальних платежів, уряд В.Януковича пропонує збільшити податки на доходи фізичних осіб з 13% до 15%.

Скоротивши відрахування з Держбюджету до Пенсійного фонду на 5,3 млрд. грн, Кабмін організовує створення недержавного пенсійного фонду працівників бюджетних установ, водночас не передбачивши жодної копійки на погашення заборгованості по заощадженням громадян України, створивши штучні перепони для отримання виплат при народженні дитини, в 4 рази зменшивши виплати заборгованості працівникам освіти.

Натомість кошти на обслуговування  капіталобільшовицького Кабміну заплановано збільшити на 46,9% порівняно із визначеними на 2006 рік.
Отже, вітаю вас, пані й панове донецькі виборці! Вважаєте, що вже тепер --  як ви під час парламентських виборів розписали на стінах і парканах у Києві --  "усьо буде Донбасс"? І тоді президент сподобається вам тим, що оголосить донецький уряд В. Януковича "найкращим за …надцять років"?  

Дуже сумніваюся. Мабуть, не оголосить. І не зніме з посади. Бо вже зараз видно, що цей уряд буде далеко не найкращий, а з огляду на його апетити -- може й найгірший.
 

 

Віталій КОРЖ,

народний депутат України,

(фракція БЮТ)