Народний депутат України Віталій Корж (фракція БЮТ):

 

 

1. Особливості обрання Уряду України

 

Якщо брати до уваги хронологію обрання уряду, то вона виглядає трагікомічно.

Я б тут акцентував увагу на декількох моментах.

 

По-перше – ні для кого вже не є дивним те, що велика політика у нас робиться вночі. Згадайте, посеред ночі приймали нову Конституцію України, посеред ночі підписували сумнозвісні газові угоди, а тепер - посеред ночі погодили кандидатуру нового прем’єр-міністра держави. Причому цікавий збіг обставин – 15-й прем’єр-міністр і 15 років Незалежності України.

 

По-друге – і дотепер пересічному громадянину незрозуміло: від якої коаліції –антикризової чи широкої склад уряду? Зрештою про недовговічність і неприродність цього уряду свідчить той факт, що посаду першого віце-прем’єр міністра отримав представник не тієї політичної сили яка була попередньо узгоджена.

 

По третє - про нестійкість домовленостей свідчить й те, що в  голосуванні  взяли участь біля третини  кількісного складу «нашоукраїнців», а отже очікуваної «дуже широкої» коаліції не вийшло.

 

У кожному разі, фактом є те, що найбільш рішучі і кардинальні рішення у нашій державі приймаються вночі.

 

2.  Підсумки «роботи» першої сесії Верховної Ради України п’ятого  скликання.

 

            З одного боку можна констатувати, що Верховна Рада нового скликання відбулася в конкретних організаційних фактах і перших законодавчих актах.

            Натомість, важливо що це за факти і акти.

         Створена більшість явно не відповідає очікуванням більшості виборців України; більшість комітетів в парламенті і міністерств в новому уряді очолюють представники Партії регіонів, яка не репрезентує більшості громадян-виборців України. Насторожує певна агресія з боку біло-блакитних, які вже зробили спробу підпорядкувати собі Національний банк України шляхом зміни складу його Спостережної ради на свою користь. 

            Не можна також ігнорувати факти сепаратистських настроїв регіоналів, які свої наміри федералізації (тобто розчленення) України відсунули на другий план. Поки що…

            Все це не додає оптимізму в оцінках найближчого майбутнього.