«Українська Силіконова Долина. Бути або не бути...»

Віталій Корж: «Українська силіконова долина - реальність»

proIT.com.ua

 

Інтерв'ю з народним депутатом України Віталієм Коржом (http://www.korzh.info) про проект «Українська силіконова долина». Дискусія триває.

 

- Віталіє Терентійовичу, Ви були одним з першопрохідників українського Інтернету. Сьогодні Президент говорить про те, що IT в Україні одержить новий сплеск. Мається на увазі можливе створення «Української Силіконової Долини». Як Ви вважаєте, Україні дійсно потрібний такий проект?

- Якщо відповісти коротко, то однозначно - ТАК!

- А якого конкретного ефекту можна чекати від цієї ініціативи?

- Впровадження високоінтелектуальних технологій завжди дає можливість багаторазово перевищити доходи над витратами. Виконаємо прості арифметичні розрахунки.

Наприклад, можна оцінити ринок впровадження на основі ІТ технологій якоїсь однієї інформаційної послуги для підприємств України. Візьмемо мінімальну ціну - 20 гривень. 20 гривень помножимо на 900 000 підприємств, вийде 18 мільйонів гривень на місяць. У рік це вже 216 млн. гривень.

Якщо винайти, впровадити й надати споживачеві 5 типів інформаційних послуг, таких, які дуже важливі й необхідні підприємствам, то оцінка ринку такого бізнесу вже перевищить один мільярд гривень у рік...

- Це потенційні доходи, витрати теж існують.

- Витрати на розробку програмного забезпечення для реалізації однієї такої  послуги не перевищать 300-500 тисяч гривень одноразово й на її наступну підтримку й модернізацію 10-15 тисяч гривень на місяць. Зважаючи на те, що сьогодні майже кожне підприємство має хоч один комп'ютер, то наше завдання - надати можливість користувачам ефективно використовувати інформаційно-телекомунікаційні технології у своєму бізнесі.

- Чи вистачить того, про що Ви згадали, щоб Україна перетворилася у інформаційно розвинену державу?

- Не треба бути мрійником. Необхідно кожному у своїй справі, у своєму бізнесі вже зараз вживати хоч маленькі, але практичні кроки для реалізації тих неосяжних можливостей, які може надати нашій державі стрімкий прорив в інформаційні технології.

- Так що ж необхідно зробити, щоб цей проект став реальністю?

- На нашу думку для реалізації програми «Українська силіконова долина», потрібні такі кроки:

1) на рівні користувача: тотальне впровадження технічних засобів використання Іт-Технологій у суспільстві через залучення інвестицій і забезпечення навчання громадян України користуванню цими засобами;

Залучення інвестицій з метою технічного оснащення користувачів може бути спрямоване на наступне:

по-перше, забезпечити широкому колу суб'єктів ведення господарства доступ до лізингу під малі відсотки устаткування, яке необхідне для ефективного використання сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій у повсякденності;

по-друге, забезпечити широкому колу громадян на виплату за низькими цінами під малі відсотки придбання обладнання, що необхідне для ефективного використання сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій у повсякденності.

Держава через дотації повинна забезпечити доступність засобів використання Іт-Технологій для своїх громадян на рівні доступності олівця й паперу.

2) на рівні впровадження:

по-перше, створення сприятливих умов для роботи вітчизняних Іт-Спеціалістів у країні, призупинити їх відтік за кордон;

по-друге, удосконалення існуючих законів і нормативної бази в сфері ІТ для забезпечення втілення цього перспективного, але нового для нас проекту «Українська силіконова долина».

-Чим же утримати Іт-Спеціалістів в Україні?

- По-перше, влада зрештою повинна зрозуміти, що кваліфікаційний ресурс Іт-Спеціалістів України - це національне багатство держави, золотий фонд нації.

Якщо по-хазяйськи їм розпорядитися, то Україна буде в першій п'ятірці Іт-Країн світу, а не Індія або інші країни, які використовують працю українських Іт-Спеціалістів для свого розвитку.

По-друге, вважаємо за доцільне створити й підтримувати електронний реєстр кваліфікації й зайнятості фахівців у сфері ІТ технологій із проведенням тестування й присвоєнням особистих сертифікатів (рангів спеціалізації й професійності), що повинен адмініструвати суспільний професійний союз ІТ фахівців.

Мета заходу:

         організація актуального кадрового резерву ІТ фахівців для забезпечення можливості оперативного формування груп розроблювачів ІТ проектів;

         державна підтримка у вигляді грантів і стипендій тих Іт-Спеціалістів, які зробили свій вагомий внесок у розвиток України як інформаційної держави;

         державна підтримка у вигляді допомоги в будівництві житла для Іт-спеціалістів через різні іпотечні програми із залученням банківського й інвестиційного капіталу.

По-третє, необхідно створити науково-технічний IT-Центр, і не один, з необхідними умовами для роботи, спілкування між собою, відпочинку й підвищення кваліфікації вітчизняних висококласних фахівців у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, а також створення сучасних комфортних умов для іноземних замовників на ншу вітчизняну високоінтелектуальну продукцію. На базі зазначеного Іт-Центру також можливо термінове виконання оперативних ( 2-3 місяці) масштабних ІТ проектів тимчасовими творчими групами розробників цих проектів.

- Тобто Ви вважаєте, що проект «Української силіконової долини» реальний?

- Давайте зустрічатися, спілкуватися, разом шукати ефективні рішення. Разом нас багато...