Відверті відповіді на відверті запитання (Продовження)

Прозора політика

 

Відверті відповіді на відверті запитання*

 

Ми закінчуємо розмову, що її започаткував офіційним листом на моє ім’я голова Ріпкинської районної організації партії ВО «Батьківщина» Валерій Кононенко. Це нетипове інтерв’ю виникло цілком спонтанно. Воно утворилося з природного бажання продемонструвати широкому колу читачів прозорість діяльності нашої партії в суспільстві та її відкритість для критики.

 

Валерій Кононенко: Не треба лягати на лопатки перед своїми партнерами по коаліції. Якщо ви рівноправні, то чому члени БЮТ переважно не представлені на посадах голів обласних і районних адміністрацій? Хіба в БЮТ і ВО «Батьківщина» немає достойних людей? Тільки не треба виправдовуватися тим, що нашу політичну силу не сприймає секретаріат Президента України, просто треба діяти відповідним чином…

Відповідь депутата: По–моєму, Ви не дуже справедливі в своїх оцінках. У наших відносинах з партнерами по коаліції (тобто з НУ–НС), ми (тобто БЮТ) чітко виходимо з нашої спільної коаліційної угоди і будемо її дотримуватися до кінця.

Тому по–перше, ніхто ні перед ким не запобігає, не лягає на лопатки, бо йдеться про спільні зусилля, спрямовані на збереження хисткої стабільності у виконавчій гілці влади, де одну з провідних ролей відіграє почесний голова «Нашої України» Віктор Ющенко, який призначає голів адміністрацій всупереч закону про Кабінет міністрів України.

Інша справа, що продовжується епоха кучмізму і кучмівського двовладдя, коли на всіх рівнях виконавчої вертикалі закладено організаційно–структурну суперечність: з одного боку – адміністрація з призначеними особами–адміністраторами, з другого – обрані органи. Тому на рівні областей і районів нерідко також відбуваються гострі протистояння подібні до тих, що ми спостерігаємо на Печерську; просто вони мають менший масштаб і гальмуються таким місцевим чинником, як неформальні зв’язки.  

По–друге, треба чесно і відверто визнати той незаперечний факт, що БЮТ якраз і діє відповідним чином, постійно йдучи на поступки і даючи шанс секретаріату Президента. Тобто дуже часто, навіть у необхідних випадках, коли треба адекватно реагувати на несправедливі претензії з вул. Банкової, члени БЮТ в парламенті та в Уряді намагаються зняти штучне загострення, не піддаватися на провокації та уникати конфліктів, продовжуючи чесно і добросовісно виконувати свої обов’язки взяті перед громадянами України.  

Достатньо нагадати, що впродовж перших ста днів роботи нового Уряду, він отримував з вул. Банкової в середньому по 8,81 «вказівок» на календарний день. І треба відверто сказати, що добра половина цих реляцій абсолютно не сприяла поліпшенню діяльності Кабміна, а зовсім навпаки.

Валерій Кононенко: Питання євро–атлантичної інтеграції та вступу України до НАТО актуальне для нашої держави. Але не всі громадяни сприймають його позитивно через свою необізнаність. Практично майже відсутня інформаційно–просвітницька робота в цьому напрямі. Без неї результат буде негативний.

Відповідь депутата: Мені простіше відіслати Вас до двох моїх публікацій в газеті «Голос України» на цю архиважливу тему: «Питання НАТО –– це питання про патріотизм» та «Питання НАТО – це питання існування України».

Але все–таки зазначу, що інформаційно–просвітницька робота в цьому напрямі ведеться вже давно і дуже активно. Основними ораторами (і оракулами!) цієї роботи виступають такі дуже відомі фігури як Н. Вітренко, П. Симоненко, В. Янукович та іже з ними, в тому числі сили чіткого антиукраїнського і проросійського спрямування.

Ці сили дуже голосно ведуть свою «інформаційно–просвітницьку роботу», із впертістю, вартою кращого застосування, повторюючи заяложену тезу брехливої совєцької пропаганди про «агресивний імперіалістичний блок НАТО».

Зрештою, нещодавно, під час візиту Президента США до Києва, Ви могли бачити цих навіжених, які під кольорами, що відповідають кольорам російського прапора і з гаслами «Долой НАТО!» мітингували на Майдані Незалежності.

І тому БЮТ і його партійний фундамент – ВО «Батьківщина» повинні найближчим часом організувати проведення насправді освітньої роботи для громадян України. Зрештою, про необхідність цієї роботи дуже чітко висловився Голова Верховної Ради України А. Яценюк.

Валерій Кононенко: На моє переконання, кадрову політику в нашій партії треба поставити на фундамент якомога більшої вимогливості до претендентів. Нині на посади експертів і радників у керівництві ВО «Батьківщина» (а часом навіть в органи державної влади) нерідко потрапляють заробітчани, а не справжні фахівці.

А тому буває, що радять здійснювати популістські, а то й провокаційні заходи. Наочний приклад: повернення заощаджень. Порадили видавати гроші всім без розбору. Тоді як треба було поетапно: спочатку найстаршим і непрацюючим пенсіонерам до відповідного віку та інвалідам, а потім іншим категоріям.

Або питання про контрактну армію уже з цього року: чи продумали експерти яким чином так швидко це виконати?

Відповідь депутата: Кожна справа, предмет, явище, тенденція, процес руху завжди починається з якоїсь відправної (початкової) точки у часі, просторі й параметрах розвитку. Навіть автомобілю потрібно від 6 до 14 секунд щоб з місця розігнатися до швидкості 100 км/год. А що вже казати про суспільні процеси, де вирішальним чинником стають інтереси людей.

Тим більше, коли йдеться про побудову потужної політичної партії, що поставила собі на меті чи не найскладніше і найважливіше завдання: об’єднати Українську Націю і вивести її з багна корупції та брехні на дорогу правди, справедливості й цивілізованої організації життя в державі.

Навіть просто повірити у можливість досягнення такої мети сьогодні здатні далеко не всі, а що вже говорити про готовність докласти рук і розуму до її практичного втілення. Наші люди такі, які вже є. Мусимо переконувати власним прикладом і послідовно, крок за кроком, долаючи спротив недовіри і скептицизму (а то й відвертої ворожості) посуватися вперед, щоб вивести Україну на дорогу правди.

У суспільних процесах багато що відбувається так само, як і в процесах фізичних. І тому наприклад, для людини є властивим намагатися зберегти стан спокою або рівномірного прямолінійного руху. Люди, у своїй масі, переважно інертні й не здатні підтримати зміни; навіть якщо ці зміни позитивні.

Отже однією з найважливіших рис, якої так часто нам всім не вистачає, є витримка, вміння зберігати спокій і здатність діяти в далеко не комфортних умовах.

Як це не сумно, але мушу тут повторити відоме стародавнє висловлювання: той, хто береться зробити свій народ щасливим, має бути готовим до того, що цей народ розіпне його на хресті.

Так що поступово партійні ряди ВО «Батьківщина» зміцнюються за рахунок очищення від осіб випадкових, натомість приходить здібна молодь, не сплюндрована корупційними принадами владних можливостей. В партії залишаються ті, кому можна вірити.

Щодо виплати грошей в рахунок повернення вкрадених заощаджень в Ощадбанку, то як ми вже тепер знаємо, найбільший ажіотаж і скандальну хвилю публікацій в пресі, на радіо і телебаченні підняли ті, хто не вірив БЮТ, не голосував за БЮТ і досі вважає, що коаліція з БЮТ протримається недовго. Лейтмотивом їхніх переконань у чергах за грошима було: «Скоро Юлю знімуть з посади і тоді припинять видавати гроші. Тому треба встигнути отримати».

Це також прояв отієї суспільної інерції. Між іншим, знаючи наперед про таку можливість, Уряд прийняв рішення не ділити людей на категорії, а одразу відкрити двері Ощадбанку для всіх. Все–таки для ВО «Батьківщина» і БЮТ важливішим завжди діяти прозоро і відкрито.

Хоча, звичайно, навіть за умов відкритості й прозорості все одно не вдається уникнути несправедливих звинувачень, пліток і наклепів на БЮТ.

Питання про контрактну армію уже з цього року – це якраз чи не найпростіше з усіх можливих, винесених Юлією Тимошенко на публіку перед виборами і закладене в програмі «Український прорив».

В українських збройних силах, як відомо, самих лише полковників чи не в п’ятдесят разів більше, ніж полків. А тому на першому етапі цілком вистачить чисельності наявного офіцерського корпусу, з невеликим додатком сержантів і рядових переведених на контракт, для створення перших структур професійного війська. Цю точку зору голови Уряду підтримує й нинішній міністр оборони.

На жаль, панове з відомої структури на вул. Банковій дотримуються іншої точки зору, а тому матері тих хлопців, на котрих чекає весняний призов, мітингують перед Кабміном з претензіями до Юлії Тимошенко: «Ви ж обіцяли, що призову не буде!».

Можливо саме для того, щоб викликати їх невдоволення, президент і виступив проти позиції Кабміну в даному питанні? Хоча, – хіба тільки в цьому?

У таких непростих умовах дуже важко  діяти відповідним чином

Віталій КОРЖ,

народний депутат України

* Закінчення. Поч. див. «Прозора політика» від 25.04.2008