«Практична філософія українства» дає відповідь на питання як не втратити Україну.

«Практична філософія українства» дає відповідь на питання як не втратити Україну.
05.03.2013

«Практична філософія українства» дає відповідь на питання як не втратити Україну.

Знаний на Чернігівщині громадсько-політичний діяч, депутат Верховної Ради України трьох попередніх скликань Віталій Корж представив в Чернігові власне творче дітище – книгу «Практична філософія українця». Книга побачила світ у столичному видавництві «Фенікс» і вже розійшлася тисячним тиражем низкою столичних та обласних бібліотек і книгарень. В Чернігові презентація видання відбулася у культурно-мистецькому центрі«Інтермеццо» - в колі найближчих друзів та соратників автора, також місцевих журналістів.

Як зауважив сам автор книги, в ній містяться роздуми про наше непросте сьогодення, роль громадян у суспільно-політичному житті країни та регіону. У своєму творчому доробку Віталій Корж дає критичну оцінку нинішній ситуацію в державі та діяльності влади.

На думку читачів, які вже встигли ознайомитись з книгою колишнього нардепа, видання в першу чергу цікаве для тих людей, які працювали чи продовжують працювати на громадсько-політичному полі.

– Книга відволікає від парламентських розборок, а повертає до життя та основних проблем України, - зауважує чернігівський просвітянин Андрій Глухенький. – Помітно, що автор переживає за долю українського села.

У своїй праці Віталій Корж дає читачеві відповідь і на питання чому «помаранчевій» команді не вдалося зробити того, чого хотіли люди. Автор дає розлогу, переважно негативну, характеристику екс-очільнику держави Віктору Ющенку, а також застерігає майбутні покоління політиків від помилок їхніх попередників.

– Не приховую, що я задумувався над тим чи варто видавати книгу, адже це – не дешева забавка, - зізнається Віталій Корж. – Але для мене головне – дійти до сердець тих, у кого ще не спідлена душа, тим паче, що віднедавна мої можливості виступати перед широкою аудиторією є доволі обмеженими.

З виходом «Практичної філософії українства», автор все частіше переконується у її потрібності. Незважаючи на схвальні відгуки широкого кола українських письменників та журналістів, Віталію Коржу все ж довелося вислухати низку критики на свою адресу. І ця критика надійшла від представників… проросійських організацій.

– Один із читачів звинуватив мене в екстремізмі і що цікаво – саме в тій частині, де наводились цитати Тараса Шевченка, а також там, де мова йшла про зовнішню політику і стосунки України з Російською федерацією, - каже Віталій Корж. – Як з'ясувалося потім, цей чоловік мав безпосередню причетність до проросійських організацій в Україні і пригрозив мені численними судовими позовами та забороною в'їзду на територію Росії, - продовжує автор книги. – Саме тоді остаточно переконався, що йду вірною дорогою, бо хіба ж може українець не вболівати за долю України?

Підбиваючи підсумки, варто зауважити, що, чи не найголовнішим лейтмотивом «Практичної філософії» є роздуми автора про те як не втратити Україну. Та що там казати? Краще самому бодай один раз прочитати!

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора


← Повернутися до списку

На головну...